KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8382067
nr 838 2067
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Stig Borglind (1892-1965), 'Döda fåglar', signerad, motivets mått: 34x27
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 5 augusti 2013
kl 18:31:04
200 kr
300 kr
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind